O nas

Nasze zainteresowanie przyczepkami rowerowymi powstało z pasji do jazdy na dwóch kółkach i w pewnym momencie chęci podzielenia jej z naszym synkiem. Po Jego urodzeniu doszliśmy do wniosku, że ta forma aktywności będzie świetnym sposobem, aby pokazać mu otaczający Go świat i aby od najmłodszych lat zaczął przeżywać swoje „bike’owe (bajkowe) przygody”.

Ideą jaka przyświecała nam przy uruchomieniu wypożyczalni przyczepek była chęć stworzenia osobom takim jak my – aktywnym fizycznie, w życiu których pojawiło się dziecko, możliwości kontynuacji ich ulubionej formy rekreacji. Rodzice dla których aktywność fizyczna jest istotnym elementem ich życia, doskonale wiedzą jak trudno jest wygospodarować czas na sport, w sytuacji kiedy u ich boku cały czas jest mały członek rodziny.

Inspiracją dla nas stali się również rodzice, którzy nie mają pomysłu jak fajnie i ciekawie spędzić weekend, dla których sport nie ma aż tak dużego znaczenia. Dzięki tego typu rozrywce znajdą świetny sposób na zagospodarowanie tego czasu spędzając go ze swoimi pociechami w ruchu, na świeżym powietrzu, na łonie natury.

Motorem napędowym było również dostrzeżenie zapotrzebowania na tego rodzaju usługi na terenie Krakowa i okolic, wykorzystując istniejące tu warunki pod turystykę rowerową (np. szlaki Bulwarami Wiślanymi w Krakowie, Puszcza Niepołomicka, Ojcowski Park Narodowy, Dolina Grzybowska położona w Lesie Zabierzowskim i dalej w kierunku Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego). Dodatkowo analiza planów rozwoju infrastruktury rowerowej na najbliższe lata – mających powstać nowych dróg rowerowych w Krakowie oraz połączenie go z Wieliczką i Niepołomicami, nie pozostawiała czasu do rozmyśleń.
Jako znawcy wielu pięknych górskich szlaków rowerowych (w paśmie Beskidów, Gorców, szlaki na Podhalu) również tu upatrujemy szansy na wykorzystanie łącznie czterech kółek – dwóch kół pociągowych i dwóch kółek z dyszlem i budką.

Bike'owe Przygody

Wypożyczalnia przyczepek rowerowych dla dzieci

ul. Sobótki 6

32-020 Wieliczka

NIP: 552 166 04 57

Kontakt

Tel: +48 503 169 702